Válassza az Oldal lehetőséget

A fiatalok többsége tartós kapcsolatban szeretne élni és tervez gyereket

A fiatalok többsége tartós kapcsolatban szeretne élni és tervez gyereket
TűsarkakON
Írta: TűsarkakON

A 16 és 35 év közötti fiatalok túlnyomó többsége tartós kapcsolatban szeretne élni és tervez gyereket – derül ki a Három Királyfi, Három Királylány kutatásából, amelyben magyarországi, vajdasági és erdélyi fiatalokat kérdeznek a párválasztásról, a házasságról és a gyermekvállalásról.

 

Az áprilisban indult és év végéig tartó online kutatás részeredményeit ismertető pénteki budapesti rendezvényen Kiss Katalin, a kutatásba bevont HR-szakértő kiemelte, az eddigi 166 kitöltő 90 százaléka azonos véleményen volt korosztálytól és lakhelytől függetlenül a feltett kérdések kapcsán.

A válaszadók 90 százaléka a folyamatában a legfontosabbnak a közös világnézetet jelölte meg, 80 százaléka a hasonló érdeklődési kört, 72 százalék pedig a másik fél fizikai kinézetét tartotta lényegesnek.

A kitöltők 90 százaléka tartós kapcsolatot vagy házasságot tervez, amelynek alapját – véleményük szerint – elsősorban a bizalom, a , a kommunikáció és az jelenti.

A válaszadók 85 százaléka szeretne gyereket, 11 százalék azonban még nem tudja, utóbbi adat visszavezethető a nagyszámú középiskolás válaszadóra – jegyezte meg Kiss Katalin.

Akik ketten voltak , azoknak 60 százaléka tervez szintén két gyereket, az egykék 90 százalékban két vagy három gyereket szeretnének.

Az ideális életkort az első gyerek vállalásához 26-30 év között jelölte meg a válaszolók 60 százaléka, a gyermekvállalás legfontosabb feltételeinek a megfelelő társ meglétét, az érettséget a szülői szerepre, valamint a kiszámítható és biztonságos környezetet jelölték meg a fiatalok.

A kitöltők 92-92 százalékban egyetértettek azzal a kijelentéssel, hogy az egészéges társadalom alapja az egészéges család, valamint hogy a házasság több, mint egy aláírt papír, 100 százalékuk úgy vélekedett, hogy nem válik nevetség tárgyává az a férfi, aki pelenkázza a gyerekét, 75 százalék pedig nem értett egyet azzal az állítással, hogy a férfiaknak a munka fontosabb legyen a családnál.

A válaszadók szerint a család ának megtartásában sokat segít a férfiak bevonódása a család életébe, valamint az egészséges, erős kötelékek kialakítása – számolt ne az eddigi eredményekről a szakértő.

A kutatás része annak a őszén indult és idén év végéig tartó, európai uniós forrásból megvalósuló, hege – a tanulságai és megküzdési módok bemutatása című programnak, amelyben a Három királyfi alapítvány mellett az erdélyi a Holnapért Egyesület és a vajdasági Szekeres László Alapítvány vesz részt.

A szerzőről

TűsarkakON

A TűsarkakON magazin 2021 őszén indult a korábbi "A nagybetűs Nő" folytatásaként. Küldetése egy békés sziget megvalósítása azoknak a nőknek, akik szeretnék a hagyományos értékrendeket a mai modern világgal ötvözni igazi, nagybetűs Nőként és keresik a válaszokat, hogyan lehet mindezt megvalósítani.

TűsarkakON magazin

A TűsarkakON egy digitális gardrób, tele inspiráló tartalmakkal, amelyek segítenek újra felfedezni a hagyományos értékek szépségét. Visszahozzuk, ami igazán fontos, a modern élet előnyeivel ötvözve. Légy vagány, okos, stílusos – légy önmagad, TűsarkakON!

Nézd meg ezt is!