Válassza az Oldal lehetőséget

Jóbarátokat, Így jártam anyátokkal, Agymenők: Miért imádjuk ennyire ezeket a sorozatokat?

Jóbarátokat, Így jártam anyátokkal, Agymenők: Miért imádjuk ennyire ezeket a sorozatokat?

Ha valaha is bekuckóztál egy bögre teával és egy jó sorozattal, akkor biztosan találkoztál már a Jóbarátokkal, az Így jártam anyátokkal vagy az Agymenőkkel. De miért ragadnak magukkal minket ezek a szériák? Merüljünk el együtt a barátság, a szerelem és a nevetés világában!

 

A Central Perk ikonikus kanapéja és a Jóbarátok varázsa

Ki ne emlékezne Rachel ikonikus frizurájára vagy Joey legendás „Na, mi a helyzet?” beszólására? A Jóbarátok nemcsak egy sorozat, hanem egy életérzés. Monica, Chandler, Ross, Rachel, Joey és Phoebe mindannyian olyan barátok, akikkel bármikor szívesen összefutnánk egy kávéra.

A sorozat megmutatta, hogy bár a húszas-harmincas éveink (is) tele vannak kihívásokkal, de a barátok segítségével minden akadály leküzdhető. Legyen szó szerelmi bonyodalmakról, karrierkrízisekről vagy egyszerű lakótársi civódásokról, a nevetés sosem maradt el. És valljuk be, ki ne fogadna el egy olyan lakást Manhattan közepén, mint Monicáé?

Érdekesség: Tudtad, hogy a színészek valóban jó barátok lettek a forgatások során? A hat főszereplő közötti kémia nem csak a képernyőn volt érzékelhető, hanem a valóságban is. Lisa Kudrow (Phoebe) pedig valójában nem tudott gitározni, ezért egyszerű akkordokat használt csak a „Büdös ” előadásakor is.

 

Így jártam anyátokkal: A randizás nem lett egyszerűbb

Ted Mosby epikus története arról, hogyan találta meg élete szerelmét, nem csak egy egyszerű sitcom. Barney Stinson hihetetlen elméletei, Robin titokzatos múltja Kanadában és Marshall és Lily életesnek tűnő kapcsolata mind hozzájárultak ahhoz, hogy az Így jártam anyátokkal is a szívünkbe lopja magát.

A modern randizás útvesztőiben navigálva a sorozat megmutatta, hogy a boldogság keresése néha kacskaringós úton vezet. A Jóbarátokból már megismert recept azonban itt is működik: A barátok támogatása, a közös kalandok és a soha véget nem érő nevetés mind-mind segítenek átvészelni a nehéz időket. És persze, ki ne akarna részt venni egy „legendás” éjszakában Barney-val?

Érdekesség: Neil Patrick Harris, aki Barney Stinsont alakítja, a való életben a szerepétől egy teljesen eltérő személyiség. Ő ugyanis nyíltan vállalja homoszexualitását és boldog házasságban él. Színészi tehetségét dicséri, hogy mégis ilyen hitelesen hozta a nőcsábász karakterét. A Tesó kódex és a Cseltár könyvek, amelyeket a sorozatban említenek, valóban megjelentek, és a rajongók körében hatalmas sikert arattak.

 

Agymenők: Kockák a szomszédban

Cooper, Leonard Hofstadter, Raj Koothrappali és Howard Wolowitz bebizonyították, hogy a kockák is lehetnek szupersztárok. Az Agymenők betekintést enged a fizikusok és ök néha bonyolult, de mégis szórakoztató világába. Penny, Bernadette és Amy érkezésével pedig a női energia is megjelent a csapatban, új színt hozva a sorozatba.

A tudományos elméletek és a képregények iránti rajongás mellett a sorozat központi eleme itt is a barátság és a szerelem. A karakterek fejlődése, az egymás iránti törődés és a számtalan humoros szituáció mind hozzájárultak ahhoz, hogy az Agymenők igazi kultikus kedvenccé váljon.

Érdekesség: Mayim Bialik, aki Amy Farrah Fowlert alakítja, a való életben is neurológus, PhD fokozattal. Így ő tényleg van a tudományban, ami még hitelesebbé teszi a karakterét. Jim Parsons (Sheldon) pedig a szerep kedvéért megtanult néhány alapvető zenei darabot zongorázni, hogy a jelenetekben valóban ő játszhasson a hangszeren.

 

Jóbarátokat, Így jártam anyátokkal, Agymenők: Miért imádjuk ennyire ezeket a sorozatokat?

Így jártam anyátokkal, Jóbarátok, Agymenők

 

Hasonló felépítés, garantált siker

Észrevetted már, hogy mindhárom sorozatban hasonló karaktertípusok jelennek meg? Talán ez az egyik oka annak, hogy ennyire szeretjük őket és amiért sikerre lettek ítéltetve.

A tökéletes pár:

Jóbarátok: Monica és Chandler, akik barátságból alakították ki erős kapcsolatukat.
Így jártam anyátokkal: Marshall és Lily, az örök szerelmesek, akik már egyetemistaként megtalálták egymást.
Agymenők: Howard és Bernadette, akik együtt nőnek fel a házasság és a szülőség kihívásaival.

A melegszívű, okos figura:

Jóbarátok: , a paleontológus, aki örök romantikus és néha ügyetlen a szerelemben.
Így jártam anyátokkal: Ted Mosby, az építész, aki mindenáron meg akarja találni az igazit.
Agymenők: Leonard Hofstadter, a fizikus, aki próbálja egyensúlyozni a tudomány és a hétköznapi élet között.

A vagány csaj:

Jóbarátok: , aki apuci kicsi lányából önálló nővé válik.
Így jártam anyátokkal: Robin Scherbatsky, a független tévé, aki karrierjét helyezi előtérbe.
Agymenők: Penny, aki színésznői álmokat kergetve érkezik a városba, és megtalálja helyét a tudósok között.

És végül az állandóan kalandozó pasi:

Jóbarátok: Joey Tribbiani, a színész, aki nem veti meg a kalandokat és a szép nőket.
Így jártam anyátokkal: Barney Stinson, aki legendás módszerekkel hódítja meg a nőket.
Agymenők: Howard Wolowitz (még a korai évadokban), aki folyamatosan próbálkozik a hölgyeknél, gyakran vicces eredménnyel.

Ez a karakterdinamika biztosítja, hogy a nézők könnyen azonosuljanak valamelyik szereplővel, és a változatos személyiségek garantálják a folyamatos izgalmat és szórakozást.

 

Miért nem tudunk betelni velük?

Talán mert ezek a sorozatok olyan témákat érintenek, amelyek mindenki számára ismerősek. A karrier kihívásai, a párkapcsolati drámák, a felnőtté válás nehézségei – mind olyan élmények, amelyeket áünk. De amikor látjuk, hogy a kedvenc karaktereink is ugyanezekkel küzdenek, és mégis megtalálják a módját, hogy nevessenek rajta, mi is reményt kapunk.

Mindhárom sorozat középpontjában a barátság áll. Legyen szó egy közös kávézásról a Central Perkben, egy őrült éjszakáról New Yorkban vagy egy maratonról a nappaliban, a lényeg mindig az együtt töltött idő. Ezek a sorozatok megmutatják, hogy a barátok olyan család, akiket mi választunk magunknak.

Ráadásul ezek a sorozatok emlékeztetnek minket arra, hogy nem kell mindig komolyan venni az életet. Egy kis humor, egy jó baráti beszélgetés és máris könnyebbnek tűnnek a problémák.

A szerzőről

TűsarkakON

A TűsarkakON magazin 2021 őszén indult a korábbi "A nagybetűs Nő" folytatásaként. Küldetése egy békés sziget megvalósítása azoknak a nőknek, akik szeretnék a hagyományos értékrendeket a mai modern világgal ötvözni igazi, nagybetűs Nőként és keresik a válaszokat, hogyan lehet mindezt megvalósítani.

TűsarkakON magazin

A TűsarkakON egy digitális gardrób, tele inspiráló tartalmakkal, amelyek segítenek újra felfedezni a hagyományos értékek szépségét. Visszahozzuk, ami igazán fontos, a modern élet előnyeivel ötvözve. Légy vagány, okos, stílusos – légy önmagad, TűsarkakON!

Nézd meg ezt is!